Idén is elindította sci-fivel kapcsolatos közös kurzusát az SZTE TTIK Biotechnológiai és Mikrobiológiai Tanszék és az SZTE BTK Összehasonlító Irodalomtudományi Tanszék. Ezúttal a tematika az aktuális társadalmi problémákra fókuszál; a kurzus témáit a fikciós műveken keresztül közelítik meg az előadók, miközben a hallgatókkal is diskurzust alakítanak ki.
Prof. Dr. Gácser Attila biológus vezetésével HU-rizont pályázatot nyert a Szegedi Tudományegyetem az amerikai Pennsylvania Egyetemmel és a brit King’s College közös konzorciuma. A kutatás célja, hogy mRNS-alapú kezeléssel ellenállóbbá tegyék a nyálkahártya szövetét a Candida gomba károsító hatásaival szemben – közölte a Szeged365-tel az egyetem.
Mindig is szerette a meséket, nagy rajongója a Disney történeteknek, az összes betétdalt tudja fejből, de nem is gondolt először arra, hogy valamikor ő maga is meséket fog írni. Aztán egyszer, egy vonatút során kipattant a fejéből első mesekönyvének ötlete, amit csak poénból vetett először papírra. Ez lett A ló, aki édességet tüsszentett című mesekönyv, amit azóta még kettő követett, A tél menyasszonya és Az elképesztő kelkáposzta-főzelék. Így indult Bodor Attila, az SZTE TTIK Biotechnológiai és Mikrobiológiai Tanszék munkatársának írói pályája, aki mindemellett főállásban környezetkutatóként tevékenykedik a mindennapokban. Őt kérdeztük arról, hogyan fertőzte meg az írás szeretete, és születtek meg történetei nagyon sok gyermek örömére.
A 95. Ünnepi Könyvhét egyik különlegessége, hogy a gyermekirodalom is nagy hangsúlyt kap. A Szegedi Tudományegyetem társszervezőként idén is bekapcsolódott a programsorozat szervezésébe. Egykori SZTE-s biológushallgatók, Lovranits Júlia Villő és Bodor Attila írók beszélgettek a 95. Ünnepi Könyvhét és 23. Gyermekkönyvnapok Dugonics téri nagyszínpadán június 14-én délután a környezet- és természetvédelem fontosságáról, és annak megjelenítési lehetőségeiről a mesekönyvekben. Bodor Attila meséinek elsődleges célja a szórakoztatás, de szemléletet is formál, így viszi közelebb a kicsikhez az olvasást és a tudományos világot.
Oktat, kutat, és mesekönyveket ír. Bodor Attila, az SZTE TTIK Biotechnológiai Tanszékének munkatársa elmondása szerint sem oktató, sem kutató, de meseíró sem szeretett volna lenni. Az, hogy ma ebből keresi a kenyerét, majdhogynem a véletlen műve. Imádja a természetet, érdekli a környezetvédelem és odáig van a Disney mesékért. Az SZTE oktatóját és kutatóját különleges hobbijáról kérdeztük.
Két mesekönyvét két szegedi iskola rendhagyó óráján mutatta be az SZTE biológus doktorjelöltje. Bodor Attila a 91. Ünnepi Könyvhét egyetemi rendezvényén Patás Mátyás történetéhez kötődő konyhai kísérleteket is bemutatott „Az SZTE utcára viszi a tudományt” mottó jegyében.
Két mesekönyvet írt eddig Bodor Attila, az SZTE Biotechnológiai Tanszék PhD-hallgatója. A ló, aki édességet tüsszentett című könyvecske 2015-ben, A tél menyasszonya 2018-ban látott napvilágot. Az utóbbi kötetről a szegedi Könyvmolyképző Kiadó honlapján az olvasható, hogy „szeretettel és izgalmakkal teli mese a télről, mely megmelengeti a szívedet”. Hogyan? Zelka királylány történetét is ajánljuk az SZTE virtuális könyvheti sorozatában.