A válaszért kattintson!
A BSc képzés esetében szakdolgozatot, az MSc képzésnél diplomamunkát kell írnotok, illetve a képzés végén megvédenetek, a záróvizsga teljesítése mellett. Fontos, hogy ehhez időben keressetek szakdolgozati helyet magatoknak, BSc során akár már másodévesként is bekapcsolódhattok a kutatómunkába! Érdemes figyelni az egyes tanszékek, kutatócsoportok honlapjait, közösségi média oldalait, ahol gyakran hirdetnek szakdolgozati témákat a hallgatóknak, de akár személyesen is érdeklődhettek szakdolgozati lehetőségek iránt. Évente Szakdolgozati Börze is megrendezésre kerül, ahol rövid előadások, poszterek formájában mutatják be a témavezetők, kutatócsoportok a szabad helyeiket. A Biológia Intézet tanszékei mellett a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SzBK, www.brc.hu) kutatócsoportjai is várják a lelkes hallgatókat.
Alapképzés esetében lehetőség van szakirodalmi vagy labormunkában végzett szakdolgozat beadására, mesterképzésben azonban már csak gyakorlati labor- vagy terepi munka során kapott eredményekből írhatjátok a diplomamunkátokat.
A jelentkezéshez, szakdolgozati kurzus felvételéhez kérjétek leendő témavezetőtök, konzulensetek segítségét!
A világ vezető mRNS-kutatói részvételével 2024. november 7-8-án, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban lezajlott az „mRNA Conference, Szeged”. A Novo Nordisk Alapítvány és a Szegedi Tudományegyetem konferenciáján 15 tudós mutatta be mRNS-technológiát alkalmazó kutatásait. Az alábbiakban Drew Weissman, Karin Loré, Nógrádi Antal, Uğur Şahin, Robin Shattock, Persephone Borrow és Kiss Tamás előadásának fontosabb megállapításait ismertetjük azok számára, akik nem voltak jelen a konferencián. Az mRNS-hez kötődő kutatói témák bemutatásában a Szegedi Tudományegyetem Biológia Intézet PhD-hallgatói segítették az egyetemi sajtó munkatársait.