Aktuális ösztöndíjak

Az SZTE hallgatóit és oktatóit is értékes nemzetközi tapasztalatok és felejthetetlen élmények várják a Pannónia Ösztöndíjprogrammal Európán belül és kívül, a világ bármely országában. A támogatás összege akár 400 ezer forint is lehet havonta.

Amennyiben tervezed, hogy megpályázod, gondold végig, hogy merre szeretnél menni és további információkért keresd fel koordinátorunkat (Dr. Szepesi Ágnes) a szepesia@bio.u-szeged.hu email címen. A jelentkezési határidő: 2024. április 26. 12:00 óra.

Január 31-ig lehet jelentkezni vagy jelölni „Nők a Tudományban Kiválósági Díj” kitüntetésre méltó kutatónőt vagy a tudományos munkát támogató segítőt. A Nők a Tudományban Egyesület (NaTE) elsősorban a földtudományok, a kutató orvosok, a biológusok vagy egyéb határterületen dolgozó kutatók pályázatát várja. Ugyanakkor a kutatókat támogató szakmai segítőket is lehet jelölni a munkájukat elismerő NaTE-díjra.

A Magyar Tudományos Akadémia pályázatot ír ki a gyermeket nevelő kutatók tudományos előmenetelének elősegítése érdekében két kategóriában

A L’ORÉAL Magyarország és az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság idén huszonegyedik alkalommal hirdeti meg ösztöndíjpályázatát a nemzetközi L’ORÉAL-UNESCO For Women in Science program szellemében.

A Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat kiemelkedő kutatási-fejlesztési teljesítmény ösztönzésére és elismerésére az MTA elnöke által felkért és az MTA köztestületi keretei között működő Kuratórium nyilvános pályázati rendszerben ítéli oda. Az ösztöndíjra 45. életévüket még be nem töltött, tudományos fokozattal rendelkező, de MTA doktora címet még nem szerzett személyek pályázhatnak.

Az Ifjúsági Nemzetközi Konferencia Tudományos Pályázat (INKP) fiatal, MTA köztestületi tagsággal rendelkező kutatók külföldi tudományos rendezvényen (nemzetközi tudományos szimpóziumon, workshopon, konferencián) való aktív (elsőszerzős előadással vagy poszterbemutatóval járó) részvételét és ott jelentős tudományos eredményeik bemutatását támogatja.

2022. Július 4-8. között rendezik a "EUGLOH Summer School on Biomedical Data Processing and Artificial Intelligence" című nyári egyetemi kurzust Szegeden, jelenléti oktatással. 2022. május 9-ig várják a jelentkezéseket!

Pályázati kiírások jelentek meg az élettudományok (agrár, biológiai, orvosi) területén tevékenykedő kiváló PhD és TDK hallgatók számára a Stephen W. Kuffler Kutatási Alapítványtól.

Pályázati határidő: 2022. január 31.

Az Államközi ösztöndíjak klasszikus kétoldalú államközi oktatási megállapodásokban biztosított ösztöndíj pályázatok egyetemi részképzésre, teljes képzésre, tanulmányútra, illetve nyári egyetemekre. A pályázók köre és a pályázás feltételei országonként és ösztöndíj típusonként eltérőek.

A Dr. Bodzsár Éva Emlékére Alapítvány célja, hogy a tehetséges kutatók szakmai fejlődésének támogatásával a néhai professzor asszony dr. Bodzsár Éva oktatói-kutatói munkájának méltó mód emléket állítson. Dr. Bodzsár Éva egyetemi oktatóként fontosnak tartotta, hogy a tehetséges hallgatók minden lehetőséget megkaphassanak szakmai fejlődésükhöz, kutatódiákként végzett munkájukhoz.

Az Ifjúsági Nemzetközi Konferencia Tudományos Pályázat (INKP) fiatal, MTA köztestületi tagsággal rendelkező kutatók külföldi tudományos rendezvényen (nemzetközi tudományos szimpóziumon, workshopon, konferencián) való aktív (elsőszerzős előadással vagy poszterbemutatóval járó) részvételét és ott jelentős tudományos eredményeik bemutatását támogatja.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, mint támogató által a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, mint kezelő szerv útján meghirdetett pályázati felhívás elsődleges célja hazai tudományos kutatói közösség nemzetközi vérkeringésbe való bekapcsolódásának ösztönzése és a nyílt tudomány hazai térnyerésének támogatása.

Az Izraeli Tudományos Akadémia és az Izraeli Felsőoktatási Tanács pályázatot hirdet kiváló nemzetközi posztdoktor kutatók számára, a nemzetközi tudományos együttműködések és világszínvonalú kutatások támogatása céljából. Az ennek szellemében meghirdetett “Excellence Fellowship Program for International Postdoctoral Researchers in Israel” című ösztöndíj program keretében a pályázat kiírói Izraelben folytatott élvonalbeli kutatásokra kívánnak lehetőséget nyújtani maximum 20 főnek, vezető kutatók irányításával. Az ösztöndíjra valamennyi tudományterületről várnak olyan jelentkezőket, akik négy évnél nem korábban szerezték meg PhD fokozatukat, és valamelyik izraeli egyetemen kutatnának természettudományok-technológia-mérnöki tudományok-matematika (STEM) vagy bölcsészet- és társadalomtudományok területén.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája EGYETEMI ZENEI VERSENYT; EGYETEMI VERS- ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENYT; az idén 100 éve született Pilinszky János tiszteletére „Négysoros” címmel EGYETEMI VERSPÁLYÁZATOT; valamint a Szegedi Nemzeti Színházzal együttműködve EGYETEMI DRÁMAPÁLYÁZATOT hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

Az alapításának 25. évfordulóját ünneplő Magyar Sporttudományi Társaság országos, nyílt fotópályázatot hirdet két kategóriában: „Tudomány a sportban, sport a tudományban”  és „Hit/Vallás - Sport avagy Hitvallás és Sport”.

A felsőoktatásban részt vevő hallgatók számára hirdet Campus Mundi ösztöndíjakat a Tempus Közalapítvány a 2021/22-es tanévben megvalósuló külföldi részképzésre, szakmai gyakorlatra és rövid tanulmányutakra.

Friss Hírek

Uğur Şahin, Karikó Katalin és Drew Weissman

A világ vezető mRNS-kutatói részvételével 2024. november 7-8-án, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban lezajlott az „mRNA Conference, Szeged”. A Novo Nordisk Alapítvány és a Szegedi Tudományegyetem konferenciáján 15 tudós mutatta be mRNS-technológiát alkalmazó kutatásait. Az alábbiakban Drew Weissman, Karin Loré, Nógrádi Antal, Uğur Şahin, Robin Shattock, Persephone Borrow és Kiss Tamás előadásának fontosabb megállapításait ismertetjük azok számára, akik nem voltak jelen a konferencián. Az mRNS-hez kötődő kutatói témák bemutatásában a Szegedi Tudományegyetem Biológia Intézet PhD-hallgatói segítették az egyetemi sajtó munkatársait.