oktatoi-munka-hallgatoi-velemenyezese

Oktatói munka hallgatói véleményezése

A 2024/2025. tanév I. félévi Oktatói Munka Hallgatói Véleményezéséhez szükséges kérdőívek a NEPTUN-ban 2024.11.18-tól 2024.12.08. 23:59-ig érhetők el.

Kedves Hallgatónk és Oktatónk!


A Kari Tanács és a TTIK HÖK jóváhagyása mellett az oktatói munka hallgatói véleményezése (OMHV) a szabályzatnak megfelelően a Neptun elektronikus rendszerében történik.


A Neptun csak a kérdőívek összesített adatait tárolja, az egyes kérdőíveket nem, így a kitöltő személye garantáltan azonosíthatatlan marad.


A Kar ezzel biztonságos és az eddigi legkönnyebben elvégezhető, kiértékelhető megoldást adja a hallgatók és oktatók számára. Az oktatónak gyakorlatilag semmilyen feladata nincs, a hallgató pedig a Neptun-ba belépve könnyen és gyorsan leadhatja a véleményét.


A hallgató ugyanebben a kérdőívben jelölheti Aranykréta-díjra az oktatót, ami tovább egyszerűsíti az adminisztrációt, reprezentatívabb eredményt adhat, mivel félévente és kurzusonként lehet szavazatot leadni.


Az Aranykréta-díjat a két félév összesített szavazatai alapján, ünnepélyes keretek közt adjuk át.


Az elmúlt évek Aranykréta díjjal kitüntetett oktatóink


Az oktatóra és a kurzusra vonatkozó kérdések is tartalmaznak szöveges értékelési részt, ahol várjuk a hallgatók konkrét javaslatait, ötleteit a kurzusok és oktatói munka fejlesztésével, változtatásaival kapcsolatban.


Az adatok kiértékelése után az eredményeket az Neptun-ban minden hallgatónk és oktatónk egyszerűen elérheti majd, ha az adott oktató a vélémény nyilvánosságra hozásához hozzájárul.


Az Aranykréta-díjat a két félév összesített szavazatai alapján, a nyári diplomaosztó ünnepség keretein belül adjuk át.


Kérjük, segítsd az oktatói munkánkat a kérdőív kitöltésével!


A TTIK vezetősége

Friss Hírek

Uğur Şahin, Karikó Katalin és Drew Weissman

A világ vezető mRNS-kutatói részvételével 2024. november 7-8-án, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban lezajlott az „mRNA Conference, Szeged”. A Novo Nordisk Alapítvány és a Szegedi Tudományegyetem konferenciáján 15 tudós mutatta be mRNS-technológiát alkalmazó kutatásait. Az alábbiakban Drew Weissman, Karin Loré, Nógrádi Antal, Uğur Şahin, Robin Shattock, Persephone Borrow és Kiss Tamás előadásának fontosabb megállapításait ismertetjük azok számára, akik nem voltak jelen a konferencián. Az mRNS-hez kötődő kutatói témák bemutatásában a Szegedi Tudományegyetem Biológia Intézet PhD-hallgatói segítették az egyetemi sajtó munkatársait.