ofkd2022

Már lehet jelentkezni az Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia 2022 helyi fordulójára

Kedves középiskolás diákok, egyetemi hallgatók és PhD hallgatók!


2022 májusában kerül megrendezésre a XVIII. Országos Környezettudományi Diákkonferencia Pécsett.


A konferenciára olyan pályaművekkel lehet jelentkezni, amelyek valamilyen módon előzetesen megmérettetésre kerültek, ezek a következők lehetnek:

  1. intézményi TDK, kari TDK (2020 ősz, 2021 tavasz)
  2. szakdolgozat/diplomamunka védés (2021 tavasz, 2021 ősz)
  3. előbbiekkel egyenértékű szakmai fórum (ahol a hallgató szakmai bizottság előtt bemutatta munkáját, pl. konferencia, workshop stb.)
  4. nem vett részt az előbbi 3 egyikén sem (a jogosultságot 2021. februárjában az intézményi fordulón szeretné megszerezni)

A jelentkezési szándékot, a megfelelően kitöltött jelentkezési lap (csatolt excel file, alul) és egy rövid tartalmi összefoglaló (minta letölthető alul) az agulyas {kukac} geo.u-szeged.hu címre történő elküldésével lehet jelezni.

A jelentkezési csomagot január 28-ig várjuk.

A rövid tartalmi összefoglalót a mintának megfelelő formában kell elkészíteni (az összefoglalók szövegtörzse max. 2000 karakter − 1 A4-es oldal − lehet szóközökkel együtt, nem tartalmazhat hivatkozást, ábrát, táblázatot, függvényt, szimbólumot)

Amennyiben lesz(nek) olyan jelentkező(k), akik a 4-es csoportba tartozik(nak), akkor neki(k) helyi fordulót szervezünk február folyamán.



Jelentkezési lap


Tartalmi összefoglaló minta

Friss Hírek

Uğur Şahin, Karikó Katalin és Drew Weissman

A világ vezető mRNS-kutatói részvételével 2024. november 7-8-án, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban lezajlott az „mRNA Conference, Szeged”. A Novo Nordisk Alapítvány és a Szegedi Tudományegyetem konferenciáján 15 tudós mutatta be mRNS-technológiát alkalmazó kutatásait. Az alábbiakban Drew Weissman, Karin Loré, Nógrádi Antal, Uğur Şahin, Robin Shattock, Persephone Borrow és Kiss Tamás előadásának fontosabb megállapításait ismertetjük azok számára, akik nem voltak jelen a konferencián. Az mRNS-hez kötődő kutatói témák bemutatásában a Szegedi Tudományegyetem Biológia Intézet PhD-hallgatói segítették az egyetemi sajtó munkatársait.